Proč Taekwondo

 

 

Proč navštěvovat právě náš klub?

1. Proč bojový sport?
Uvažujete, zda dáte své dítě na bojový sport, či na něco úplně jiného? Výhody bojových sportů jsou nasnadě: tréninky zapojují tělo komplexně do činnosti. Díky tomu se pak cvičenec vyvíjí rovnoměrně a je zdatnější ve všech ostatních sportech oproti svým vrstevníkům. Je pravdou, že každý sport má trochu jiné tréninky, ale v zásadě je výsledek podobný. Dalším, dost podstatným důvodem je to, že se cvičenec naučí bránit fyzicky případnému napadení. V neposlední řadě se cvičenci učí sebekázni a úctě. Opět ale záleží na daném sportu. Možná jste zmateni z rozdílu bojový sport – bojové umění. V zásadě se dá říci, že bojové umění se nevěnuje tolik kontaktu se soupeřem, pokud tedy se mu vůbec věnuje a zaměřuje se v některých případech i na ovládání různých zbraní, které sebou na ulici nejspíše nosit nebudete. Oproti tomu bojové sporty jsou zaměřené, mimo jiné, významně na porovnávání sil se soupeři. To činí cvičence z důvodu konkurence lepším a lepším. Setkal jsem se s lidmi z bojových umění, kteří říkali, jak jsou v boji dobří, ale pokud jsem se jich dotázal na úspěchy ze závodů, neměli odpověď. Úsměvnou odpovědí bylo, že by Vás dotyčný musel při prezentaci umění rovnou zneškodnit… Byl bych v těchto případech velmi opatrný ohledně přemíry sebevědomí v něco, co není vyzkoušeno proti soupeřům. 

2. Proč právě Taekwondo WTF?
Druhů bojových sportů je více, osobně jsem se několika z nich věnoval, abych si nakonec vybral Taekwondo WTF. Důvodů je několik. Pokud máte malé svěřence, měl bych obavy ze sportů, kde děti provádějí hodně pádů, byť na žíněnkách. Zranění zad mohou být nenapravitelná. Taekwondo WTF používá k boji větší měrou kopy, což je vhodné jednak z důvodu větší vzdálenosti od soupeře, tak i z důvodu větší síly a nakonec i efektivity obrany. A i to je důvod, proč je Taekwondo vhodné pro dívky. Přesně mířený kop dokáže ochránit i křehčí dívku před násilníkem. 

3. Proč právě náš klub?
Cvičíme od roku 1998, čili 22 let, jsme tedy klub stabilní. Pro Vás to znamená, že se nestane, abyste začali jeden rok docházet na tréninky a druhý rok byste nás na stejném místě nenalezli. Patříme k oficiální celosvětové organizaci, máme svůj republikový svaz. Toto není samozřejmé, jsou zde tzv. samozvaní učitelé bojových sportů a umění, kteří o sobě tvrdí, že jsou nejlepší, ale to je vše, čím se mohou prokázat. Trenérem našeho klubu je reprezentant ČR, který dosáhl mezinárodních úspěchů na stupních vítězů. Zaplacením kurzovného máte nárok na docházku na ještě jednu další naší školu, která je nejblíže vaší domovské škole (ale není to vaše vybraná domovská škola). Každý cvičenec tedy může docházet na 2 tréninky týdně při uhrazení základního kurzovného.

4. Cenové hledisko
Tréninky u nás jsou cenově za pololetí ty nejlevnější.

5. Chcete být nejlepší?
Pokud chcete patřit k nejlepším v republice či na světě, i to je u nás možné. Nejprve si je třeba uvědomit, že k tomu potřebujete mnoho tréninků. A proto Vám nabízíme při standardním poplatku docházení neomezeně do všech našich klubů. Dále, protože ani to Vám nestačí, je nutné docházet do posilovny a chodit běhat, oboje pravidelně. Dalším krokem je docházení do Střediska talentované mládeže. Je to krok, který Vás, v případě že budete úspěšní, pošle do reprezentace ČR. Pak už následují závody MS a ME, kde se, při zisku medaile, kvalifikujete na Olympijské hry. Celý tento postup ale není jen o trenérovi, nýbrž hlavně o Vašem obětování se tomuto krásnému sportu.